הטמעת תזונה והנגשת אורח חיים בריא בחברות וארגונים

בתור מבוגרים בחירות בריאותיות נעשות חשובות יותר ויותר ומנגד כמות המחויבות והעומס בעבודה עולה.

ארגון אשר יפצח את הנוסחה, יסייע לעובדים להטמיע אכילה בריאה ולשמור על אורח חיים בריא גם בזמן העבודה, יוכל לגרום לעובדיו להיות מאושרים יותר ולהשקיע יותר זמן בעבודה.

זאת חשוב לעשות באמצעות הנחייה מיקצועית נכונה והתאמה לאופי הארגון.

 

תהליך שינוי המטבח נעשה בעקבות ממצאיו של פרופ' בריאן וונסינק שהקדיש את הקריירה שלו לחקר האכילה הלא מודעת וחזר עם הסבר לתעלומה. נדמה לנו שאנחנו מחליטים מה וכמה לאכול, אבל למעשה הסביבה, ההקשר או גודל הצלחת הם שמחליטים עבורנו. פרופ' וונסינק מסביר ששיקולים רציונליים, ידע תזונתי ואפילו תחושת הרעב משחקים תפקיד קטן בלבד בהחלטה אם לקחת או לא לקחת עוד פרוסה מהעוגה.

 

רובינו לא אוכלים יותר מדי מכיון שאנחנו רעבים אומר פרופ' וונסינק. אנחנו אוכלים יותר מדי בגלל משפחה וחברים, אריזות וצלחות, שמות ומספרים, תוויות ותאורה, צבעים ונרות, צורות וריחות, הסחות דעת ומרחקים, ארונות וצנצנות. לטענת פרופ' וונסינק האדם הממוצע מחליט כ–250 החלטות הקשורות באוכל בכל יום, והוא אינו  מסוגל להסביר או לתרץ 200 מהן כי הן אינן מודעות. קשה מאד לשנות את הראש שלנו והרבה יותר קל לשנות את הסביבה לסביבה שתנגיש בריאות ותגרום לנו לעשות בחירות בריאות אפילו מבלי שנדע.

ידע תזונתי חשוב מאוד אבל אינו מספיק!

לכן ארגון אשר רוצה שעובדיו יהיו בריאים ויאכלו אוכל מזין צריך להתייחס לגורמים השונים שמשפיעים על הבחירות שלנו מלבד הגורמים הרציונליים.

 

כיצד עושים זאת?

 

פרויקט "מטבחים שמנגישים בריאות" הוא הדרך הנכונה ביותר.

 

הפרויקט מסייע לעובדים לשמור על אורח חיים בריא ויוצר אצלם תחושה חיובית שהארגון בו הם עובדים

דואג להם ובכך הם באופן בלתי מודע רוצים לדאוג לו בחזרה- עלייה ביעילות הארגון.

נוסף לכך, מחקרים רבים מצביעים על כך שיש קשר ישיר בין תזונה נכונה ואורח חיים בריא לעלייה במוטיבציה

ובאנרגיה, עלייה בערך העצמי ותחושת סיפוק ואושר.

 

אז מה כולל הפרויקט?

 

ראשית, שדרוג של רשימת הקניות הקבועה של חברות לרשימה שמכילה מגוון רחב של מזונות בריאים ופחות מזונות מעובדים בהמלצת דיאטנית קלינית מוסמכת.

 

שנית, סידור המטבח בצורה נכונה כך שהמזונות הבריאים יהיו נגישים, זמינים ומזמינים זאת תוך שמירה על אסתטיקה ועיצוב שמתאים לאופי הארגון. התהליך של שינוי המטבח המשרדי כשלעצמו משפיע לחיוב על האכילה הלא מודעת של העובדים ומשפר את בריאותם. דמיינו לכם- איזה כיף להגיע למטבח בחברה  ולראות ירקות ופירות שטופים ומזמינים, צנצנות שקופות מלאות באגוזים, שקדים ופירות יבשים. המחשבה מאחורי התהליך היא בין היתר אחסון מזונות בריאים בפרונט ובמיכלים שקופים, מעוצבים ומזמינים ואילו את המזונות הפחות בריאים מומלץ לאחסן במקומות פחות בולטים לעין.

 

מניסיון עם חברות וארגונים להם סייעתי היה ניתן לראות שכבר בתוך ימים ספורים הייתה עלייה משמעותית בצריכת הירקות והפירות במשרד והפידבקים על השינוי מצד העובדים היו חיוביים ומרוצים.

הרי בסופו של דבר לכל חברה או ארגון אכפת מבריאות העובדים- כי עובדים בריאים הם עובדים מאושרים.

 תמונות ממטבחים שמנגישים בריאות

קידום בריאות 3.jfif
38627262_2124348177783325_4751003165392896000_n(1).jpg
פרויקט קידום בריאות.jfif
קידום בריאות 2.jfif
מטבח של חברת פייבר.jpg
קידום בריאות 1.jfif